Premier League La Liga Ligue 1 Bundesliga Serie A UEFA Champions League UEFA Europa League Major League Soccer Euro Copa America
- World
- England
- France
- Germany
- Spain
- Italy
- Netherlands
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Angola
- Argentina
- See All
Argentina - Copa Argentina 2023
Table Matches Player Stats
OVERALL HOME AWAY FORM
FIXTURE
RESULTS
12/12/2023
Estudiantes L.P. Defensa Y Justicia
TBD
23/11/2023
Defensa Y Justicia 1 - 0 San Lorenzo
FT
22/11/2023
Boca Juniors 2 - 3 Estudiantes L.P.
FT
15/10/2023
PEN
13/10/2023
Huracan 0 - 2 Estudiantes L.P.
FT
11/10/2023
PEN
10/10/2023
San Lorenzo 1 - 0 San Martin S.J.
FT
10/09/2023
PEN
09/09/2023
Racing Club 3 - 5 Huracan
FT
09/09/2023
PEN
06/09/2023
PEN
30/08/2023
San Lorenzo 1 - 0 Belgrano Cordoba
FT
30/08/2023
Argentinos JRS 0 - 1 San Martin S.J.
FT
30/08/2023
Talleres Cordoba 2 - 2 Colon Santa Fe
PEN
23/08/2023
PEN
15/08/2023
Independiente 0 - 0 Central Cordoba de Santiago
PEN
15/08/2023
Colon Santa Fe 2 - 0 Lanus
FT
09/08/2023
Instituto Cordoba 0 - 2 Huracan
FT
03/08/2023
Belgrano Cordoba 1 - 0 Claypole
FT
03/08/2023
Banfield 0 - 1 Estudiantes de Rio Cuarto
FT
02/08/2023
Chaco For Ever 1 - 0 Rosario Central
FT
26/07/2023
San Lorenzo 0 - 0 Platense
PEN
26/07/2023
Excursionistas 1 - 4 Almagro
FT
25/07/2023
Patronato 1 - 2 Argentinos JRS
FT
25/07/2023
All Boys 0 - 1 Estudiantes L.P.
FT
20/07/2023
River Plate 0 - 1 Talleres Cordoba
FT
20/07/2023
Barracas Central 1 - 2 Boca Juniors
FT
20/07/2023
Villa Mitre 0 - 0 Godoy Cruz
PEN
20/07/2023
San Martin S.J. 2 - 2 Velez Sarsfield
PEN
19/07/2023
Racing Club 2 - 1 San Martin Tucuman
FT
19/07/2023
Defensa Y Justicia 1 - 0 Centro Español
FT
27/06/2023
Godoy Cruz 3 - 1 Defensores Unidos
FT
19/06/2023
Banfield 3 - 0 Argentino de Merlo
FT
14/06/2023
Aldosivi 0 - 1 San Martin S.J.
FT
07/06/2023
Instituto Cordoba 2 - 1 Deportivo Riestra
FT
07/06/2023
Velez Sarsfield 5 - 1 Deportivo Español
FT
06/06/2023
Talleres Cordoba 2 - 0 Chacarita Juniors
FT
24/05/2023
Rosario Central 4 - 1 Central Norte
FT
24/05/2023
Central Cordoba de Santiago 3 - 0 Comunicaciones
FT
17/05/2023
PEN
16/05/2023
Atletico Tucuman 1 - 3 Estudiantes de Rio Cuarto
FT
11/05/2023
Lanus 3 - 1 Sol de Mayo
FT
10/05/2023
Barracas Central 1 - 0 CA Estudiantes
FT
09/05/2023
Union Santa Fe 1 - 1 Almagro
FT
03/05/2023
Platense 2 - 0 Defensores De Belgrano
FT
02/05/2023
Arsenal Sarandi 1 - 1 Villa Mitre
FT
26/04/2023
Colon Santa Fe 2 - 0 Colegiales
FT
26/04/2023
Belgrano Cordoba 2 - 0 Independ. Rivadavia
FT
19/04/2023
San Martin Tucuman 2 - 0 Deportivo Moron
FT
26/03/2023
Independiente 3 - 0 Ciudad de Bolívar
FT
24/03/2023
Boca Juniors 2 - 1 Olimpo Bahia Blanca
FT
15/03/2023
San Lorenzo 3 - 0 Sarmiento Resistencia
FT
15/03/2023
Argentinos JRS 3 - 0 Deportivo Armenio
FT
08/03/2023
River Plate 3 - 0 Racing Cordoba
FT
08/03/2023
PEN
22/02/2023
Racing Club 3 - 1 San Martin Formosa
FT
22/02/2023
Newells Old Boys 0 - 1 Claypole
FT
22/02/2023
Gimnasia L.P. 1 - 1 Excursionistas
FT
08/02/2023
Tigre 1 - 1 Centro Español
FT
08/02/2023
Estudiantes L.P. 3 - 0 Independiente De Chivilcoy
FT
01/02/2023
Huracan 4 - 1 Yupanqui
FT
01/02/2023
Defensa Y Justicia 3 - 2 Ituzaingó
FT
23/01/2023
Patronato 2 - 0 Gimnasia Y Tiro
FT
SCORERS ASSISTS RED CARDS YELLOW CARDS
# PLAYER TEAM GOALS
1 M. Giménez Banfield 3 2 T. Castro Ponce Atletico Tucuman 2 3 A. Luna Independiente 2 4 B. Sepúlveda Banfield 2 5 M. González Banfield 2 6 I. Leguizamón San Lorenzo 2 7 M. Estigarribia Atletico Tucuman 2 8 M. Salas Racing Club 2 9 E. Fernández Newells Old Boys 2 10 E. Cavani Boca Juniors 2 11 M. Méndez Estudiantes L.P. 2 12 N. Banegas San Martin Tucuman 2 13 P. De Blasis Gimnasia L.P. 1 14 E. Barco River Plate 1 15 E. Viveros Argentinos JRS 1 16 J. Quiñónez Independiente 1 17 A. Martínez Racing Club 1 18 T. Garro Juventud Unida Univ. 1 19 F. Girotti Talleres Cordoba 1 20 C. Aquino Velez Sarsfield 1 # PLAYER TEAM ASSISTS
# PLAYER TEAM CARDS
1 J. Toledo Colon Santa Fe 1 2 C. Bernardi Colon Santa Fe 1 3 G. Suso Platense 1 4 A. Segovia Arsenal Sarandi 1 5 M. Belloso Chacarita Juniors 1 6 R. Cao Talleres Remedios 1 7 S. Benega Talleres Remedios 1 8 I. Sanabria Gimnasia Y Tiro 1 9 M. Birge Gimnasia Y Tiro 1 10 N. Romero Atletico Tucuman 1 11 F. Alarcón Instituto Cordoba 1 12 M. Sosa Deportivo Maipu 1 13 M. Presentado Juventud Unida Univ. 1 14 E. Giménez Comunicaciones 1 15 R. Colombo Atletico DE Rafaela 0 16 F. Petrasso Independ. Rivadavia 0 17 B. Cejas Godoy Cruz 0 18 B. Pedreira El Porvenir 0 19 F. Meza Midland 0 20 A. Cardozo Tigre 0 # PLAYER TEAM CARDS
1 F. Petrasso Independ. Rivadavia 2 2 R. Colombo Atletico DE Rafaela 2 3 H. Da Campo Temperley 2 4 B. Leyes Godoy Cruz 2 5 R. Fernández Newells Old Boys 2 6 J. Romaña San Lorenzo 2 7 A. Sosa Temperley 2 8 E. Riera Juventud Unida Univ. 2 9 S. Sosa Racing Club 2 10 B. Cejas Godoy Cruz 1 11 B. Pedreira El Porvenir 1 12 F. Meza Midland 1 13 A. Cardozo Tigre 1 14 F. Ortíz Deportivo Laferrere 1 15 L. Vallejo Comunicaciones 1 16 N. Iribarren Deportivo Riestra 1 17 J. Toledo Colon Santa Fe 1 18 C. Bernardi Colon Santa Fe 1 19 J. Portilla Talleres Cordoba 1 20 T. Arévalo Atletico Mitre 1