Premier League La Liga Ligue 1 Bundesliga Serie A UEFA Champions League UEFA Europa League Major League Soccer Euro Copa America
- World
- England
- France
- Germany
- Spain
- Italy
- Netherlands
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Angola
- Argentina
- See All
Netherlands - Derde Divisie - Sunday 2023
Table Matches Player Stats
OVERALL HOME AWAY FORM
Derde Divisie: Group B
# TEAM P W D L +/- GD Pts
1 Barendrecht 34 22 5 7 76-37 39 71 2 SteDoCo 34 20 9 5 70-32 38 69 3 Blauw Geel 34 20 7 7 67-35 32 67 4 TEC 34 17 10 7 67-33 34 61 5 Sportlust '46 34 18 7 9 56-36 20 61 6 Gemert 34 17 7 10 64-62 2 58 7 Meerssen 34 16 8 10 71-52 19 56 8 TOGB 34 16 2 16 47-43 4 50 9 Hoek 34 13 8 13 73-53 20 47 10 UNA 34 13 8 13 50-46 4 47 11 HV & CV Quick 34 15 2 17 62-64 -2 47 12 Kloetinge 34 13 8 13 45-48 -3 47 13 OJC Rosmalen 34 8 12 14 55-70 -15 36 14 OSS '20 34 10 6 18 47-70 -23 36 15 AWC 34 8 7 19 28-66 -38 30 16 GVV Unitas 34 8 5 21 40-64 -24 29 17 Groene Ster 34 7 5 22 29-79 -50 26 18 Baronie 34 6 2 26 34-91 -57 20 Promotion
Relegation Play-off
Relegation
Derde Divisie: Group B
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 Barendrecht 17 12 2 3 42-16 26 38 2 Meerssen 17 11 4 2 44-20 24 37 3 TOGB 17 12 1 4 30-10 20 37 4 Sportlust '46 17 11 3 3 33-15 18 36 5 Blauw Geel 17 11 2 4 38-23 15 35 6 SteDoCo 17 10 4 3 35-16 19 34 7 TEC 17 9 7 1 31-13 18 34 8 HV & CV Quick 17 11 0 6 39-27 12 33 9 Kloetinge 17 9 5 3 28-17 11 32 10 Gemert 17 9 3 5 36-29 7 30 11 UNA 17 8 4 5 27-19 8 28 12 Hoek 17 6 4 7 33-25 8 22 13 OSS '20 17 6 3 8 27-37 -10 21 14 AWC 17 6 2 9 15-28 -13 20 15 GVV Unitas 17 5 4 8 23-26 -3 19 16 Groene Ster 17 4 3 10 20-41 -21 15 17 OJC Rosmalen 17 2 8 7 25-37 -12 14 18 Baronie 17 3 0 14 14-42 -28 9 Derde Divisie: Group B
# TEAM P W D L +/- GD PTS
1 SteDoCo 17 10 5 2 35-16 19 35 2 Barendrecht 17 10 3 4 34-21 13 33 3 Blauw Geel 17 9 5 3 29-12 17 32 4 Gemert 17 8 4 5 28-33 -5 28 5 TEC 17 8 3 6 36-20 16 27 6 Hoek 17 7 4 6 40-28 12 25 7 Sportlust '46 17 7 4 6 23-21 2 25 8 OJC Rosmalen 17 6 4 7 30-33 -3 22 9 UNA 17 5 4 8 23-27 -4 19 10 Meerssen 17 5 4 8 27-32 -5 19 11 OSS '20 17 4 3 10 20-33 -13 15 12 Kloetinge 17 4 3 10 17-31 -14 15 13 HV & CV Quick 17 4 2 11 23-37 -14 14 14 TOGB 17 4 1 12 17-33 -16 13 15 AWC 17 2 5 10 13-38 -25 11 16 Baronie 17 3 2 12 20-49 -29 11 17 Groene Ster 17 3 2 12 9-38 -29 11 18 GVV Unitas 17 3 1 13 17-38 -21 10 Derde Divisie: Group B
# TEAM LAST PLAYED MATCHES
1
Barendrecht
L
W
D
W
W
2
SteDoCo
L
W
D
D
W
3
Blauw Geel
W
W
W
W
D
4
TEC
W
W
D
L
D
5
Sportlust '46
L
W
W
W
W
6
Gemert
L
W
W
L
W
7
Meerssen
W
L
L
W
W
8
TOGB
W
L
W
L
D
9
Hoek
W
W
W
L
L
10
UNA
L
L
L
W
L
11
HV & CV Quick
L
W
D
L
L
12
Kloetinge
W
L
D
L
L
13
OJC Rosmalen
W
D
L
W
D
14
OSS '20
L
L
L
L
W
15
AWC
L
L
D
D
L
16
GVV Unitas
W
L
W
W
L
17
Groene Ster
L
L
L
L
L
18
Baronie
L
D
L
W
W
FIXTURE
RESULTS
18/05/2024
HV & CV Quick 0 - 1 UNA
FT
18/05/2024
OSS '20 3 - 4 Baronie
FT
18/05/2024
Gemert 0 - 2 GVV Unitas
FT
18/05/2024
OJC Rosmalen 4 - 1 Groene Ster
FT
18/05/2024
Blauw Geel 3 - 0 TEC
FT
18/05/2024
Barendrecht 2 - 1 TOGB
FT
18/05/2024
Meerssen 1 - 0 Kloetinge
FT
18/05/2024
SteDoCo 3 - 3 AWC
FT
18/05/2024
Hoek 1 - 2 Sportlust '46
FT
12/05/2024
Groene Ster 0 - 3 Blauw Geel
FT
12/05/2024
AWC 0 - 0 HV & CV Quick
FT
12/05/2024
TOGB 1 - 0 Meerssen
FT
12/05/2024
Baronie 3 - 4 Gemert
FT
11/05/2024
GVV Unitas 4 - 2 OJC Rosmalen
FT
11/05/2024
UNA 1 - 2 Sportlust '46
FT
11/05/2024
TEC 3 - 3 Barendrecht
FT
11/05/2024
Kloetinge 1 - 1 SteDoCo
FT
11/05/2024
Hoek 2 - 0 OSS '20
FT
05/05/2024
Meerssen 2 - 3 TEC
FT
05/05/2024
Gemert 5 - 1 OSS '20
FT
04/05/2024
UNA 1 - 2 Hoek
FT
04/05/2024
OJC Rosmalen 4 - 4 Baronie
FT
04/05/2024
Sportlust '46 2 - 0 AWC
FT
04/05/2024
Blauw Geel 4 - 2 GVV Unitas
FT
04/05/2024
Barendrecht 3 - 1 Groene Ster
FT
04/05/2024
SteDoCo 1 - 0 TOGB
FT
04/05/2024
HV & CV Quick 3 - 1 Kloetinge
FT
30/04/2024
AWC 0 - 1 Blauw Geel
FT
25/04/2024
TEC 3 - 0 HV & CV Quick
FT
21/04/2024
AWC 2 - 1 UNA
FT
21/04/2024
TOGB 3 - 0 HV & CV Quick
FT
21/04/2024
Baronie 0 - 1 Blauw Geel
FT
21/04/2024
OSS '20 1 - 5 OJC Rosmalen
FT
20/04/2024
Groene Ster 0 - 2 Meerssen
FT
20/04/2024
GVV Unitas 2 - 1 Barendrecht
FT
20/04/2024
TEC 3 - 2 SteDoCo
FT
20/04/2024
Kloetinge 3 - 0 Sportlust '46
FT
20/04/2024
Hoek 3 - 0 Gemert
FT
14/04/2024
HV & CV Quick 2 - 1 TEC
FT
14/04/2024
Blauw Geel 3 - 1 OSS '20
FT
13/04/2024
OJC Rosmalen 1 - 2 Gemert
FT
13/04/2024
UNA 4 - 1 Kloetinge
FT
13/04/2024
AWC 0 - 4 Hoek
FT
13/04/2024
Meerssen 3 - 0 GVV Unitas
FT
13/04/2024
Sportlust '46 2 - 0 TOGB
FT
13/04/2024
Barendrecht 4 - 2 Baronie
FT
13/04/2024
SteDoCo 5 - 0 Groene Ster
FT
07/04/2024
Groene Ster 2 - 1 HV & CV Quick
FT
07/04/2024
TOGB 3 - 0 UNA
FT
07/04/2024
Baronie 1 - 3 Meerssen
FT
07/04/2024
Gemert 2 - 1 Blauw Geel
FT
06/04/2024
GVV Unitas 2 - 3 SteDoCo
FT
06/04/2024
OSS '20 0 - 3 Barendrecht
FT
06/04/2024
TEC 5 - 0 Sportlust '46
FT
06/04/2024
Kloetinge 3 - 0 AWC
FT
06/04/2024
Hoek 1 - 2 OJC Rosmalen
FT
01/04/2024
TEC 3 - 3 Hoek
FT
30/03/2024
Meerssen 3 - 1 OSS '20
FT
30/03/2024
UNA 1 - 1 TEC
FT
30/03/2024
Sportlust '46 0 - 1 Groene Ster
FT
30/03/2024
Barendrecht 0 - 2 Gemert
FT
30/03/2024
SteDoCo 4 - 0 Baronie
FT
30/03/2024
Blauw Geel 2 - 1 OJC Rosmalen
FT
30/03/2024
HV & CV Quick 3 - 2 GVV Unitas
FT
30/03/2024
AWC 0 - 1 TOGB
FT
29/03/2024
Kloetinge 2 - 1 Hoek
FT
24/03/2024
TEC 3 - 0 AWC
FT
24/03/2024
Groene Ster 3 - 1 UNA
FT
24/03/2024
Baronie 0 - 4 HV & CV Quick
FT
24/03/2024
Gemert 3 - 3 Meerssen
FT
23/03/2024
OSS '20 0 - 2 SteDoCo
FT
23/03/2024
OJC Rosmalen 0 - 2 Barendrecht
FT
23/03/2024
GVV Unitas 1 - 1 Sportlust '46
FT
23/03/2024
TOGB 2 - 1 Kloetinge
FT
23/03/2024
Hoek 1 - 2 Blauw Geel
FT
20/03/2024
TEC 0 - 0 Blauw Geel
FT
17/03/2024
Meerssen 4 - 2 OJC Rosmalen
FT
17/03/2024
HV & CV Quick 3 - 2 OSS '20
FT
17/03/2024
AWC 1 - 0 Groene Ster
FT
16/03/2024
TOGB 3 - 0 Hoek
FT
16/03/2024
UNA 3 - 2 GVV Unitas
FT
16/03/2024
Sportlust '46 2 - 0 Baronie
FT
16/03/2024
Kloetinge 3 - 0 TEC
FT
16/03/2024
Barendrecht 0 - 0 Blauw Geel
FT
16/03/2024
SteDoCo 1 - 3 Gemert
FT
10/03/2024
Groene Ster 1 - 0 Baronie
FT
10/03/2024
HV & CV Quick 1 - 2 AWC
FT
10/03/2024
TOGB 3 - 0 Gemert
FT
09/03/2024
GVV Unitas 1 - 3 Hoek
FT
09/03/2024
UNA 0 - 1 Barendrecht
FT
09/03/2024
Kloetinge 1 - 1 OJC Rosmalen
FT
09/03/2024
Sportlust '46 0 - 2 Meerssen
FT
09/03/2024
TEC 2 - 0 OSS '20
FT
03/03/2024
GVV Unitas 4 - 1 AWC
FT
03/03/2024
Gemert 1 - 4 HV & CV Quick
FT
03/03/2024
Blauw Geel 2 - 1 Meerssen
FT
03/03/2024
Baronie 0 - 3 UNA
FT
02/03/2024
Groene Ster 0 - 1 Kloetinge
FT
02/03/2024
OJC Rosmalen 1 - 4 SteDoCo
FT
02/03/2024
OSS '20 0 - 1 Sportlust '46
FT
02/03/2024
TEC 1 - 0 TOGB
FT
02/03/2024
Hoek 1 - 3 Barendrecht
FT
25/02/2024
UNA 2 - 2 OSS '20
FT
25/02/2024
HV & CV Quick 4 - 1 OJC Rosmalen
FT
25/02/2024
AWC 3 - 0 Baronie
FT
25/02/2024
TOGB 2 - 0 Groene Ster
FT
24/02/2024
Meerssen 3 - 1 Barendrecht
FT
24/02/2024
Sportlust '46 4 - 1 Gemert
FT
24/02/2024
Kloetinge 2 - 1 GVV Unitas
FT
24/02/2024
SteDoCo 1 - 1 Blauw Geel
FT
18/02/2024
Groene Ster 0 - 10 TEC
FT
18/02/2024
OSS '20 1 - 0 AWC
FT
18/02/2024
Gemert 2 - 1 UNA
FT
18/02/2024
Blauw Geel 2 - 0 HV & CV Quick
FT
17/02/2024
GVV Unitas 1 - 0 TOGB
FT
17/02/2024
Baronie 1 - 3 Kloetinge
FT
17/02/2024
OJC Rosmalen 0 - 0 Sportlust '46
FT
17/02/2024
Barendrecht 0 - 0 SteDoCo
FT
17/02/2024
Hoek 4 - 1 Meerssen
FT
10/02/2024
AWC 0 - 3 SteDoCo
FT
04/02/2024
UNA 0 - 1 OJC Rosmalen
FT
04/02/2024
AWC 1 - 2 Gemert
FT
03/02/2024
HV & CV Quick 0 - 4 Barendrecht
FT
03/02/2024
TOGB 2 - 0 Baronie
FT
03/02/2024
Groene Ster 2 - 2 Hoek
FT
03/02/2024
TEC 2 - 1 GVV Unitas
FT
03/02/2024
Sportlust '46 2 - 1 Blauw Geel
FT
03/02/2024
Kloetinge 1 - 1 OSS '20
FT
03/02/2024
SteDoCo 0 - 1 Meerssen
FT
28/01/2024
Meerssen 5 - 1 HV & CV Quick
FT
28/01/2024
GVV Unitas 2 - 0 Groene Ster
FT
28/01/2024
OSS '20 4 - 1 TOGB
FT
28/01/2024
OJC Rosmalen 0 - 0 AWC
FT
28/01/2024
Blauw Geel 3 - 1 UNA
FT
27/01/2024
Gemert 3 - 1 Kloetinge
FT
27/01/2024
Baronie 0 - 4 TEC
FT
27/01/2024
Barendrecht 1 - 0 Sportlust '46
FT
27/01/2024
Hoek 1 - 1 SteDoCo
FT
25/01/2024
Meerssen 5 - 1 Groene Ster
FT
20/01/2024
HV & CV Quick 1 - 0 SteDoCo
FT
14/01/2024
Meerssen 1 - 1 UNA
FT
14/01/2024
OSS '20 0 - 1 Groene Ster
FT
14/01/2024
Gemert 0 - 4 TEC
FT
13/01/2024
OJC Rosmalen 1 - 2 TOGB
FT
13/01/2024
Baronie 2 - 0 GVV Unitas
FT
13/01/2024
Blauw Geel 0 - 2 Kloetinge
FT
13/01/2024
Barendrecht 6 - 0 AWC
FT
13/01/2024
SteDoCo 1 - 1 Sportlust '46
FT
13/01/2024
Hoek 1 - 2 HV & CV Quick
FT
17/12/2023
Meerssen 2 - 0 AWC
FT
17/12/2023
Gemert 3 - 1 Groene Ster
FT
17/12/2023
Blauw Geel 3 - 1 TOGB
FT
17/12/2023
OSS '20 2 - 1 GVV Unitas
FT
16/12/2023
OJC Rosmalen 2 - 0 TEC
FT
16/12/2023
HV & CV Quick 3 - 0 Sportlust '46
FT
16/12/2023
Barendrecht 5 - 0 Kloetinge
FT
16/12/2023
SteDoCo 1 - 1 UNA
FT
16/12/2023
Hoek 3 - 1 Baronie
FT
10/12/2023
UNA 1 - 0 HV & CV Quick
FT
10/12/2023
Groene Ster 1 - 5 OJC Rosmalen
FT
10/12/2023
GVV Unitas 0 - 0 Gemert
FT
10/12/2023
Baronie 0 - 1 OSS '20
FT
09/12/2023
Sportlust '46 1 - 1 Hoek
FT
09/12/2023
Kloetinge 1 - 0 Meerssen
FT
09/12/2023
TOGB 1 - 2 Barendrecht
FT
03/12/2023
Meerssen 4 - 0 TOGB
FT
03/12/2023
Gemert 7 - 0 Baronie
FT
03/12/2023
Blauw Geel 1 - 0 Groene Ster
FT
02/12/2023
OJC Rosmalen 1 - 1 GVV Unitas
FT
02/12/2023
OSS '20 2 - 1 Hoek
FT
02/12/2023
Sportlust '46 1 - 0 UNA
FT
02/12/2023
Barendrecht 3 - 1 TEC
FT
02/12/2023
SteDoCo 2 - 0 Kloetinge
FT
26/11/2023
TEC 1 - 0 Meerssen
FT
26/11/2023
Baronie 0 - 2 OJC Rosmalen
FT
26/11/2023
OSS '20 2 - 2 Gemert
FT
25/11/2023
GVV Unitas 0 - 2 Blauw Geel
FT
25/11/2023
AWC 0 - 4 Sportlust '46
FT
25/11/2023
TOGB 1 - 3 SteDoCo
FT
25/11/2023
Groene Ster 2 - 2 Barendrecht
FT
25/11/2023
Kloetinge 3 - 1 HV & CV Quick
FT
25/11/2023
Hoek 2 - 2 UNA
FT
19/11/2023
UNA 1 - 1 AWC
FT
19/11/2023
HV & CV Quick 1 - 0 TOGB
FT
19/11/2023
Blauw Geel 4 - 0 Baronie
FT
18/11/2023
OJC Rosmalen 2 - 2 OSS '20
FT
18/11/2023
Gemert 0 - 4 Hoek
FT
18/11/2023
SteDoCo 1 - 0 TEC
FT
18/11/2023
Sportlust '46 3 - 1 Kloetinge
FT
18/11/2023
Barendrecht 2 - 0 GVV Unitas
FT
12/11/2023
GVV Unitas 1 - 1 Meerssen
FT
12/11/2023
OSS '20 1 - 5 Blauw Geel
FT
12/11/2023
Gemert 1 - 1 OJC Rosmalen
FT
11/11/2023
Groene Ster 0 - 2 SteDoCo
FT
11/11/2023
Baronie 2 - 4 Barendrecht
FT
11/11/2023
Kloetinge 0 - 2 UNA
FT
11/11/2023
TOGB 1 - 0 Sportlust '46
FT
11/11/2023
Hoek 4 - 0 AWC
FT
05/11/2023
UNA 4 - 2 TOGB
FT
05/11/2023
Meerssen 3 - 2 Baronie
FT
05/11/2023
HV & CV Quick 6 - 0 Groene Ster
FT
05/11/2023
Blauw Geel 2 - 3 Gemert
FT
04/11/2023
AWC 2 - 0 Kloetinge
FT
04/11/2023
OJC Rosmalen 1 - 5 Hoek
FT
04/11/2023
Sportlust '46 1 - 1 TEC
FT
04/11/2023
Barendrecht 0 - 1 OSS '20
FT
04/11/2023
SteDoCo 5 - 0 GVV Unitas
FT
29/10/2023
TOGB 3 - 0 AWC
FT
29/10/2023
GVV Unitas 1 - 1 HV & CV Quick
FT
29/10/2023
OSS '20 3 - 3 Meerssen
FT
28/10/2023
OJC Rosmalen 1 - 4 Blauw Geel
FT
28/10/2023
Groene Ster 0 - 0 Sportlust '46
FT
28/10/2023
Baronie 0 - 2 SteDoCo
FT
28/10/2023
Gemert 4 - 1 Barendrecht
FT
28/10/2023
TEC 3 - 0 UNA
FT
27/10/2023
Hoek 1 - 1 Kloetinge
FT
15/10/2023
UNA 1 - 0 Groene Ster
FT
15/10/2023
Meerssen 4 - 2 Gemert
FT
15/10/2023
HV & CV Quick 2 - 3 Baronie
FT
15/10/2023
AWC 0 - 4 TEC
FT
14/10/2023
Blauw Geel 2 - 0 Hoek
FT
14/10/2023
Sportlust '46 1 - 0 GVV Unitas
FT
14/10/2023
Kloetinge 2 - 1 TOGB
FT
14/10/2023
Barendrecht 3 - 0 OJC Rosmalen
FT
14/10/2023
SteDoCo 1 - 0 OSS '20
FT
08/10/2023
Groene Ster 1 - 3 AWC
FT
08/10/2023
OSS '20 5 - 2 HV & CV Quick
FT
08/10/2023
OJC Rosmalen 2 - 2 Meerssen
FT
07/10/2023
Gemert 1 - 3 SteDoCo
FT
07/10/2023
Blauw Geel 2 - 2 Barendrecht
FT
07/10/2023
GVV Unitas 0 - 1 UNA
FT
07/10/2023
Baronie 0 - 6 Sportlust '46
FT
07/10/2023
TEC 1 - 1 Kloetinge
FT
07/10/2023
Hoek 2 - 2 TOGB
FT
01/10/2023
Meerssen 0 - 0 Blauw Geel
FT
01/10/2023
UNA 3 - 1 Baronie
FT
01/10/2023
HV & CV Quick 5 - 0 Gemert
FT
01/10/2023
AWC 2 - 0 GVV Unitas
FT
30/09/2023
TOGB 0 - 2 TEC
FT
30/09/2023
Sportlust '46 3 - 1 OSS '20
FT
30/09/2023
Kloetinge 1 - 1 Groene Ster
FT
30/09/2023
Barendrecht 3 - 4 Hoek
FT
30/09/2023
SteDoCo 4 - 1 OJC Rosmalen
FT
24/09/2023
Groene Ster 1 - 2 TOGB
FT
24/09/2023
Baronie 1 - 0 AWC
FT
24/09/2023
OSS '20 1 - 5 UNA
FT
23/09/2023
GVV Unitas 0 - 2 Kloetinge
FT
23/09/2023
Gemert 2 - 1 Sportlust '46
FT
23/09/2023
Blauw Geel 1 - 4 SteDoCo
FT
23/09/2023
OJC Rosmalen 1 - 4 HV & CV Quick
FT
23/09/2023
Barendrecht 5 - 2 Meerssen
FT
23/09/2023
Hoek 0 - 2 TEC
FT
17/09/2023
UNA 0 - 0 Gemert
FT
17/09/2023
TEC 0 - 0 Groene Ster
FT
17/09/2023
HV & CV Quick 0 - 3 Blauw Geel
FT
17/09/2023
AWC 0 - 2 OSS '20
FT
16/09/2023
Kloetinge 2 - 0 Baronie
FT
16/09/2023
TOGB 3 - 0 GVV Unitas
FT
16/09/2023
Meerssen 1 - 1 Hoek
FT
16/09/2023
Sportlust '46 4 - 2 OJC Rosmalen
FT
16/09/2023
SteDoCo 0 - 2 Barendrecht
FT
14/09/2023
Barendrecht 2 - 1 HV & CV Quick
FT
10/09/2023
Baronie 2 - 3 TOGB
FT
10/09/2023
Gemert 0 - 0 AWC
FT
09/09/2023
OJC Rosmalen 2 - 2 UNA
FT
09/09/2023
GVV Unitas 1 - 2 TEC
FT
09/09/2023
OSS '20 1 - 0 Kloetinge
FT
09/09/2023
Blauw Geel 1 - 2 Sportlust '46
FT
09/09/2023
Meerssen 2 - 2 SteDoCo
FT
09/09/2023
Hoek 4 - 1 Groene Ster
FT
03/09/2023
UNA 2 - 1 Blauw Geel
FT
03/09/2023
Groene Ster 1 - 2 GVV Unitas
FT
03/09/2023
HV & CV Quick 4 - 1 Meerssen
FT
03/09/2023
AWC 2 - 2 OJC Rosmalen
FT
03/09/2023
TOGB 2 - 1 OSS '20
FT
02/09/2023
TEC 0 - 0 Baronie
FT
02/09/2023
Sportlust '46 0 - 1 Barendrecht
FT
02/09/2023
Kloetinge 1 - 1 Gemert
FT
02/09/2023
SteDoCo 3 - 2 Hoek
FT
27/08/2023
Gemert 2 - 1 TOGB
FT
27/08/2023
Blauw Geel 3 - 3 AWC
FT
27/08/2023
OSS '20 1 - 1 TEC
FT
26/08/2023
Baronie 0 - 1 Groene Ster
FT
26/08/2023
OJC Rosmalen 2 - 2 Kloetinge
FT
26/08/2023
Meerssen 1 - 3 Sportlust '46
FT
26/08/2023
Barendrecht 3 - 1 UNA
FT
26/08/2023
SteDoCo 2 - 1 HV & CV Quick
FT
26/08/2023
Hoek 2 - 3 GVV Unitas
FT
20/08/2023
UNA 3 - 1 Meerssen
FT
20/08/2023
TEC 0 - 2 Gemert
FT
20/08/2023
Groene Ster 3 - 1 OSS '20
FT
19/08/2023
HV & CV Quick 1 - 6 Hoek
FT
19/08/2023
AWC 1 - 0 Barendrecht
FT
19/08/2023
GVV Unitas 2 - 3 Baronie
FT
19/08/2023
Sportlust '46 2 - 2 SteDoCo
FT
19/08/2023
Kloetinge 2 - 4 Blauw Geel
FT
19/08/2023
TOGB 0 - 1 OJC Rosmalen
FT
SCORERS ASSISTS RED CARDS YELLOW CARDS
# PLAYER TEAM GOALS
# PLAYER TEAM ASSISTS
# PLAYER TEAM CARDS
1 D. Lovecchio SJC Noordwijk
2 R. de Weerd Sportlust '46 3 J. Tol URK 4 R. de Boer URK 5 K. Nentjes URK 6 H. Bakker URK 7 M. Valstar DVS 33 Ermelo
8 K. Arzini DVS 33 Ermelo
9 S. Schipper DVS 33 Ermelo 10 D. Huiskamp DVS 33 Ermelo 11 M. Turk SJC Noordwijk 12 R. Haasnoot SJC Noordwijk
13 Y. El Baouchi SJC Noordwijk
14 B. Beijersbergen SJC Noordwijk
15 R. van Heijningen SJC Noordwijk
16 R. van Dijk SJC Noordwijk
17 A. Al Tamini SJC Noordwijk
18 J. van Duyn SJC Noordwijk
19 M. Kloppert SJC Noordwijk
20 T. Kapata SJC Noordwijk
# PLAYER TEAM CARDS
1 D. Lovecchio SJC Noordwijk
2 R. de Weerd Sportlust '46 3 J. Tol URK 4 R. de Boer URK 5 K. Nentjes URK 6 H. Bakker URK 7 M. Valstar DVS 33 Ermelo
8 K. Arzini DVS 33 Ermelo
9 S. Schipper DVS 33 Ermelo 10 D. Huiskamp DVS 33 Ermelo 11 M. Turk SJC Noordwijk 12 R. Haasnoot SJC Noordwijk
13 Y. El Baouchi SJC Noordwijk
14 B. Beijersbergen SJC Noordwijk
15 R. van Heijningen SJC Noordwijk
16 R. van Dijk SJC Noordwijk
17 A. Al Tamini SJC Noordwijk
18 J. van Duyn SJC Noordwijk
19 M. Kloppert SJC Noordwijk
20 T. Kapata SJC Noordwijk
How many teams (clubs) are in the Derde Divisie - Sunday season 2023 in Netherlands?
In Netherlands, the Derde Divisie - Sunday in season 2023 has 18 teams(clubs). The teams are as listed below.