Premier League La Liga Ligue 1 Bundesliga Serie A UEFA Champions League UEFA Europa League Major League Soccer Euro Copa America
- World
- England
- France
- Germany
- Spain
- Italy
- Netherlands
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Angola
- Argentina
- See All
Scotland - FA Cup 2023
Table Matches Player Stats
OVERALL HOME AWAY FORM
FIXTURE
RESULTS
09/02/2024
Morton 2 - 1 Motherwell
FT
30/01/2024
Brora Rangers 1 - 3 Cove Rangers
AET
21/01/2024
Celtic 5 - 0 Buckie Thistle
FT
20/01/2024
Dumbarton 1 - 4 Rangers
FT
20/01/2024
Airdrie United 1 - 0 ST Johnstone
FT
20/01/2024
Ayr Utd 3 - 0 Kelty Hearts
FT
20/01/2024
Bonnyrigg Rose Athletic 2 - 1 Falkirk
FT
20/01/2024
Forfar Athletic 0 - 1 Hibernian
FT
20/01/2024
Morton 2 - 0 Montrose
FT
20/01/2024
Inverness CT 4 - 0 BSC Glasgow
FT
20/01/2024
Kilmarnock 2 - 0 Dundee
FT
20/01/2024
Livingston 2 - 1 Raith Rovers
FT
20/01/2024
Motherwell 3 - 1 Alloa Athletic
FT
20/01/2024
Ross County 0 - 3 Partick
FT
20/01/2024
ST Mirren 1 - 0 Queen of the South
FT
20/01/2024
Spartans 1 - 2 Heart OF Midlothian
FT
19/01/2024
Clyde 0 - 2 Aberdeen
FT
25/11/2023
Albion Rovers 0 - 1 Bonnyrigg Rose Athletic
FT
25/11/2023
Annan Athletic 4 - 5 Dumbarton
AET
25/11/2023
Brora Rangers 1 - 0 Pollok
FT
25/11/2023
PEN
25/11/2023
Cumnock Juniors 0 - 3 BSC Glasgow
FT
25/11/2023
Dunbar United 1 - 2 Alloa Athletic
FT
25/11/2023
Falkirk 3 - 0 Formartine United
FT
25/11/2023
Hamilton Academical 0 - 2 Kelty Hearts
FT
25/11/2023
Inverness CT 2 - 0 Cowdenbeath
FT
25/11/2023
Montrose 3 - 0 Edinburgh City
FT
25/11/2023
Partick 3 - 0 Queen's Park
FT
25/11/2023
Peterhead 1 - 2 Ayr Utd
AET
25/11/2023
Queen of the South 2 - 2 Dundee Utd
PEN
25/11/2023
Stirling Albion 0 - 2 Cove Rangers
FT
25/11/2023
Stranraer 0 - 1 Airdrie United
FT
25/11/2023
Spartans 2 - 1 Arbroath
FT
25/11/2023
Tranent Juniors 0 - 1 Forfar Athletic
FT
25/11/2023
Morton 4 - 0 Bo'ness United
FT
24/11/2023
Dunfermline 0 - 3 Raith Rovers
FT
24/11/2023
Clyde 2 - 0 Jeanfield Swifts
FT
04/11/2023
Luncarty 0 - 1 Bo'ness United
FT
30/10/2023
Musselburgh Athletic 2 - 3 Clyde
AET
28/10/2023
Brechin 1 - 2 Spartans
FT
28/10/2023
Civil Service Strollers 0 - 3 Stranraer
FT
28/10/2023
Cumnock Juniors 2 - 1 Turriff United
FT
28/10/2023
Deveronvale 0 - 1 Broxburn Athletic
FT
28/10/2023
Dumbarton 3 - 2 Banks O' Dee
FT
28/10/2023
Dunbar United 1 - 0 East Fife
FT
28/10/2023
Formartine United 3 - 2 Clydebank
FT
28/10/2023
Forres Mechanics 0 - 1 Buckie Thistle
FT
28/10/2023
Fraserburgh 1 - 2 Bonnyrigg Rose Athletic
AET
28/10/2023
Huntly 1 - 4 Forfar Athletic
AET
28/10/2023
Jeanfield Swifts 6 - 0 Elgin City
FT
28/10/2023
Kilwinning Rangers 0 - 1 Cowdenbeath
FT
28/10/2023
Peterhead 3 - 1 Clachnacuddin
FT
28/10/2023
Pollok 5 - 2 Gala Fairydean Rovers
FT
28/10/2023
Stenhousemuir 0 - 2 Brora Rangers
FT
28/10/2023
Tranent Juniors 7 - 0 East Kilbride
FT
28/10/2023
Albion Rovers 2 - 1 St Andrews United
FT
28/10/2023
Beith 1 - 3 BSC Glasgow
FT
25/09/2023
Stirling University 1 - 3 Albion Rovers
FT
24/09/2023
BSC Glasgow 3 - 1 Cumbernauld Colts
FT
23/09/2023
Banks O' Dee 6 - 0 Dalbeattie Star
FT
23/09/2023
Bo'ness United 3 - 0 Darvel
FT
23/09/2023
Brechin 4 - 0 Rothes
FT
23/09/2023
Brora Rangers 5 - 1 Berwick Rangers
FT
23/09/2023
Broxburn Athletic 2 - 1 Nairn County
FT
23/09/2023
Caledonian Braves 1 - 2 Fraserburgh
FT
23/09/2023
Camelon Juniors 1 - 2 Civil Service Strollers
FT
23/09/2023
Clachnacuddin 1 - 0 Inverurie Loco Works
FT
23/09/2023
Cowdenbeath 2 - 1 Linlithgow Rose
AET
23/09/2023
Culter 3 - 4 Deveronvale
AET
23/09/2023
Dalkeith Thistle 0 - 7 Clydebank
FT
23/09/2023
Dundonald Bluebell 2 - 3 Kilwinning Rangers
FT
23/09/2023
Dunipace 1 - 3 Cumnock Juniors
AET
23/09/2023
East Kilbride 8 - 0 Whitehill Welfare
FT
23/09/2023
East Stirlingshire 0 - 1 Huntly
FT
23/09/2023
Edinburgh University 2 - 3 Dunbar United
FT
23/09/2023
Formartine United 3 - 2 Threave Rovers
FT
23/09/2023
Gala Fairydean Rovers 8 - 2 Strathspey Thistle
FT
23/09/2023
Golspie Sutherland 1 - 1 Forres Mechanics
AET
23/09/2023
Keith 2 - 5 Luncarty
FT
23/09/2023
Lossiemouth 0 - 4 Beith
FT
23/09/2023
Musselburgh Athletic 1 - 1 Gretna 2008
AET
23/09/2023
Penicuik Athletic 0 - 6 Pollok
FT
23/09/2023
St Andrews United 1 - 0 Auchinleck Talbot
FT
23/09/2023
Tayport 0 - 4 Buckie Thistle
FT
23/09/2023
Tranent Juniors 4 - 1 Lothian Hutchison
FT
23/09/2023
Turriff United 2 - 1 Sauchie Juniors
FT
23/09/2023
Wick Academy 1 - 3 Jeanfield Swifts
FT
02/09/2023
Beith 5 - 1 Bonnyton Thistle
FT
02/09/2023
Jeanfield Swifts 3 - 0 Cupar Hearts
FT
02/09/2023
Newton Stewart 1 - 4 Luncarty
FT
01/09/2023
Broxburn Athletic 3 - 0 Lochee United
FT
01/09/2023
Camelon Juniors 0 - 0 Newtongrange Star
PEN
01/09/2023
Carluke Rovers 2 - 3 Dalbeattie Star
AET
01/09/2023
Creetown 1 - 3 Whitehill Welfare
FT
01/09/2023
Culter 3 - 2 Blackburn United
FT
01/09/2023
Cumnock Juniors 1 - 0 Girvan
FT
01/09/2023
Dunbar United 4 - 2 Vale of Leithen
FT
01/09/2023
Easthouses Lily 1 - 3 Threave Rovers
FT
01/09/2023
Fort William 1 - 10 Clydebank
FT
01/09/2023
Glenafton Athletic 0 - 3 Darvel
FT
01/09/2023
Hawick Royal Albert 1 - 2 Golspie Sutherland
FT
01/09/2023
Hill Of Beath Hawthorn 0 - 1 Tayport
FT
01/09/2023
Irvine Meadow 1 - 2 Dunipace
FT
01/09/2023
Kilwinning Rangers 4 - 0 Glasgow University
FT
01/09/2023
Musselburgh Athletic 6 - 0 Coldstream
FT
01/09/2023
Pollok 2 - 2 Benburb
AET
01/09/2023
PEN
01/09/2023
Sauchie Juniors 4 - 0 Burntisland Shipyard
FT
01/09/2023
St Andrews United 1 - 0 Haddington Athletic
FT
01/09/2023
St. Cuthbert Wanderers 0 - 5 Dalkeith Thistle
FT
01/09/2023
Tynecastle 0 - 1 Lothian Hutchison
FT
01/09/2023
Wigtown & Bladnoch 0 - 12 Auchinleck Talbot
FT
01/09/2023
Penicuik Athletic 4 - 2 Rutherglen Glencairn
FT
12/08/2023
Abbey Vale 0 - 5 Cupar Hearts
FT
12/08/2023
Carnoustie Panmure 1 - 2 Beith
FT
12/08/2023
Luncarty 3 - 1 Loch Ness
FT
SCORERS ASSISTS RED CARDS YELLOW CARDS
# PLAYER TEAM GOALS
1 B. Miovski Aberdeen 4 2 D. Maeda Celtic 4 3 C. Ross Tranent Juniors 4 4 K. Furuhashi Celtic 3 5 C. Dessers Rangers 3 6 K. Vargas Heart OF Midlothian 3 7 G. Oakley Morton 3 8 A. Fitzpatrick Partick 3 9 M. Ruth Dumbarton 3 10 A. McColm BSC Glasgow 3 11 J. Lundstram Rangers 2 12 Fábio Silva Rangers 2 13 B. Barrett Bonnyrigg Rose Athletic 2 14 D. Armstrong Kilmarnock 2 15 D. Mackay Livingston 2 16 M. Watkins Kilmarnock 2 17 J. Craigen Spartans 2 18 L. Shankland Heart OF Midlothian 2 19 J. MacRae Brora Rangers 2 20 J. Peters Buckie Thistle 2 # PLAYER TEAM ASSISTS
# PLAYER TEAM CARDS
1 M. Miller BSC Glasgow 1 2 R. Stevenson Bo'ness United 1 3 N. Moriah-Welsh Hibernian 1 4 E. Cameron Clyde 1 5 J. Mackie Luncarty 1 6 A. Reid Albion Rovers 1 7 E. Spark Brechin 1 8 B. Hay Fraserburgh 1 9 J. Obita Hibernian 0 10 S. Adams Buckie Thistle 0 11 R. Fyffe Buckie Thistle 0 12 K. Semple Gala Fairydean Rovers 0 13 M. Foster Turriff United 0 14 J. Longridge Hamilton Academical 0 15 N. Raskin Rangers 0 16 N. Kühn Celtic 0 17 A. Mailer Bonnyrigg Rose Athletic 0 18 N. Martyniuk Bonnyrigg Rose Athletic 0 19 M. Sangare Livingston 0 20 D. Mackay Livingston 0 # PLAYER TEAM CARDS
1 N. Raskin Rangers 2 2 N. Kühn Celtic 2 3 A. Mailer Bonnyrigg Rose Athletic 2 4 N. Martyniuk Bonnyrigg Rose Athletic 2 5 M. Sangare Livingston 2 6 D. Mackay Livingston 2 7 A. Shinnie Livingston 2 8 L. Strapp Morton 2 9 G. Shinnie Aberdeen 2 10 J. Baird Morton 2 11 K. McKnight BSC Glasgow 2 12 J. Peters Buckie Thistle 2 13 R. Syla Ayr Utd 2 14 J. McGrath Aberdeen 2 15 S. Morrison Forfar Athletic 2 16 C. Devlin Heart OF Midlothian 2 17 A. Forde Pollok 2 18 C. Smith Raith Rovers 2 19 M. Grant Stranraer 2 20 G. Ferry Cumnock Juniors 2