Premier League La Liga Ligue 1 Bundesliga Serie A UEFA Champions League UEFA Europa League Major League Soccer Euro Copa America
- World
- England
- France
- Germany
- Spain
- Italy
- Netherlands
- Albania
- Algeria
- Andorra
- Angola
- Argentina
- See All
New-Zealand - National League - Southern 2023
Table Matches Player Stats
OVERALL HOME AWAY FORM
FIXTURE
RESULTS
02/09/2023
Christchurch United 1 - 3 Cashmere Technical
FT
02/09/2023
Nelson Suburbs 3 - 1 Twenty 11
FT
02/09/2023
Selwyn United 0 - 3 Nomads United
FT
02/09/2023
Ferrymead Bays 2 - 1 Green Island
FT
02/09/2023
Dunedin City Royals 5 - 0 Coastal Spirit
FT
29/08/2023
Twenty 11 0 - 5 Christchurch United
FT
26/08/2023
Green Island 3 - 15 Christchurch United
FT
25/08/2023
Cashmere Technical 2 - 2 Ferrymead Bays
FT
25/08/2023
Coastal Spirit 3 - 1 Selwyn United
FT
25/08/2023
Nomads United 4 - 1 Nelson Suburbs
FT
18/08/2023
Green Island 1 - 1 Dunedin City Royals
FT
12/08/2023
Nelson Suburbs 1 - 6 Christchurch United
FT
11/08/2023
Ferrymead Bays 6 - 1 Twenty 11
FT
11/08/2023
Nomads United 1 - 4 Coastal Spirit
FT
11/08/2023
Selwyn United 1 - 2 Green Island
FT
11/08/2023
Dunedin City Royals 1 - 4 Cashmere Technical
FT
05/08/2023
Coastal Spirit 2 - 3 Nelson Suburbs
FT
04/08/2023
Cashmere Technical 3 - 1 Selwyn United
FT
04/08/2023
Twenty 11 0 - 7 Dunedin City Royals
FT
04/08/2023
Green Island 1 - 2 Nomads United
FT
04/08/2023
Christchurch United 3 - 0 Ferrymead Bays
FT
29/07/2023
Nomads United 1 - 1 Dunedin City Royals
FT
22/07/2023
Coastal Spirit 3 - 2 Green Island
FT
22/07/2023
Nelson Suburbs 2 - 1 Ferrymead Bays
FT
21/07/2023
Nomads United 1 - 1 Cashmere Technical
FT
21/07/2023
Dunedin City Royals 1 - 3 Christchurch United
FT
21/07/2023
Selwyn United 3 - 2 Twenty 11
FT
13/07/2023
Cashmere Technical 2 - 3 Coastal Spirit
FT
13/07/2023
Twenty 11 0 - 2 Nomads United
FT
13/07/2023
Christchurch United 6 - 0 Selwyn United
FT
13/07/2023
Nelson Suburbs 4 - 5 Green Island
FT
13/07/2023
Ferrymead Bays 4 - 1 Dunedin City Royals
FT
01/07/2023
Coastal Spirit 2 - 0 Twenty 11
FT
30/06/2023
Nomads United 1 - 4 Christchurch United
FT
30/06/2023
Dunedin City Royals 3 - 3 Nelson Suburbs
FT
30/06/2023
Green Island 0 - 7 Cashmere Technical
FT
30/06/2023
Selwyn United 3 - 5 Ferrymead Bays
FT
23/06/2023
Ferrymead Bays 0 - 2 Nomads United
FT
23/06/2023
Twenty 11 0 - 3 Green Island
FT
23/06/2023
Dunedin City Royals 1 - 1 Selwyn United
FT
23/06/2023
Cashmere Technical 5 - 4 Nelson Suburbs
FT
23/06/2023
Christchurch United 2 - 0 Coastal Spirit
FT
10/06/2023
Nelson Suburbs 7 - 1 Selwyn United
FT
10/06/2023
Coastal Spirit 1 - 3 Ferrymead Bays
FT
09/06/2023
Cashmere Technical 6 - 1 Twenty 11
FT
27/05/2023
Coastal Spirit 1 - 0 Dunedin City Royals
FT
26/05/2023
Cashmere Technical 1 - 1 Christchurch United
FT
26/05/2023
Nomads United 3 - 1 Selwyn United
FT
26/05/2023
Green Island 1 - 2 Ferrymead Bays
FT
26/05/2023
Twenty 11 0 - 6 Nelson Suburbs
FT
20/05/2023
Nelson Suburbs 1 - 1 Nomads United
FT
19/05/2023
Dunedin City Royals 4 - 2 Green Island
FT
19/05/2023
Ferrymead Bays 2 - 6 Cashmere Technical
FT
19/05/2023
Christchurch United 1 - 0 Twenty 11
FT
19/05/2023
Selwyn United 2 - 3 Coastal Spirit
FT
06/05/2023
Coastal Spirit 2 - 1 Nomads United
FT
05/05/2023
Twenty 11 3 - 0 Ferrymead Bays
FT
05/05/2023
Cashmere Technical 2 - 3 Dunedin City Royals
FT
05/05/2023
Green Island 4 - 1 Selwyn United
FT
05/05/2023
Christchurch United 4 - 0 Nelson Suburbs
FT
29/04/2023
Nelson Suburbs 5 - 0 Coastal Spirit
FT
28/04/2023
Ferrymead Bays 0 - 6 Christchurch United
FT
28/04/2023
Dunedin City Royals 3 - 0 Twenty 11
FT
28/04/2023
Nomads United 6 - 2 Green Island
FT
28/04/2023
Selwyn United 1 - 2 Cashmere Technical
FT
22/04/2023
Nelson Suburbs 1 - 1 Dunedin City Royals
FT
21/04/2023
Ferrymead Bays 1 - 0 Selwyn United
FT
21/04/2023
Twenty 11 1 - 4 Coastal Spirit
FT
21/04/2023
Cashmere Technical 2 - 1 Green Island
FT
21/04/2023
Christchurch United 1 - 0 Nomads United
FT
15/04/2023
Coastal Spirit 1 - 1 Cashmere Technical
FT
14/04/2023
Nomads United 0 - 2 Twenty 11
FT
14/04/2023
Green Island 3 - 4 Nelson Suburbs
FT
14/04/2023
Dunedin City Royals 2 - 1 Ferrymead Bays
FT
14/04/2023
Selwyn United 0 - 2 Christchurch United
FT
06/04/2023
Twenty 11 0 - 1 Selwyn United
FT
06/04/2023
Cashmere Technical 7 - 3 Nomads United
FT
06/04/2023
Christchurch United 5 - 2 Dunedin City Royals
FT
06/04/2023
Green Island 0 - 1 Coastal Spirit
FT
06/04/2023
Ferrymead Bays 1 - 1 Nelson Suburbs
FT
01/04/2023
Coastal Spirit 0 - 4 Christchurch United
FT
01/04/2023
Nelson Suburbs 1 - 4 Cashmere Technical
FT
31/03/2023
Nomads United 1 - 2 Ferrymead Bays
FT
31/03/2023
Selwyn United 0 - 5 Dunedin City Royals
FT
31/03/2023
Green Island 2 - 0 Twenty 11
FT
24/03/2023
Twenty 11 0 - 6 Cashmere Technical
FT
24/03/2023
Christchurch United 3 - 0 Green Island
FT
24/03/2023
Dunedin City Royals 3 - 0 Nomads United
FT
24/03/2023
Selwyn United 4 - 1 Nelson Suburbs
FT
23/03/2023
Ferrymead Bays 3 - 0 Coastal Spirit
FT
SCORERS ASSISTS RED CARDS YELLOW CARDS
# PLAYER TEAM GOALS
1 G. Coughlan Cashmere Technical 18 2 J. Mechell Eastern Suburbs 12 3 L. Matthysen Cashmere Technical 9 4 L. Gillion Auckland City 8 5 S. Mason-Smith Miramar 7 6 J. Randall Wellington Olympic 7 7 D. Tieku Hamilton Wanderers 6 8 R. De Vries Auckland City 5 9 N. Walker Wellington Phoenix II 4
10 T. Schwarz Cashmere Technical 4 11 L. Supyk Wellington Phoenix II 4 12 D. Makowem Wellington Phoenix II 3 13 J. Lee Auckland City 3 14 Gerard Garriga Auckland City 3 15 T. Marsh Hamilton Wanderers 3 16 N. Zambrano Dunedin City Royals 3 17 L. Flowerdew Wellington Phoenix II 2 18 F. Gillion Wellington Phoenix II 2 19 H. Zeb Birkenhead United 2 20 T. Loke Wellington Phoenix II 2 # PLAYER TEAM ASSISTS
# PLAYER TEAM CARDS
1 M. Brown Hamilton Wanderers 1
2 N. Billingsley Eastern Suburbs 1 3 J. Gulley Wellington Olympic 1 4 S. Burfoot West Coast Rangers 0 5 E. Wilkinson Wellington Olympic 0 6 A. Thomas Eastern Suburbs 0 7 F. Conchie Wellington Phoenix II 0 8 F. Mckenlay Eastern Suburbs 0 9 K. Kalua Eastern Suburbs 0 10 R. Hamamatsu Hamilton Wanderers 0 11 S. Karunaratne Wellington Phoenix II 0 12 A. Cassidy Wellington Phoenix II 0 13 J. Clout Hamilton Wanderers 0 14 T. Marsh Hamilton Wanderers 0 15 S. Midgley Miramar 0 16 C. Emerson Napier City Rovers 0 17 L. Partridge Wellington Phoenix II 0 18 W. Gatkek Western Springs 0 19 T. Loke Wellington Phoenix II 0 20 J. Mechell Eastern Suburbs 0 # PLAYER TEAM CARDS
1 S. Burfoot West Coast Rangers 4 2 F. Mckenlay Eastern Suburbs 4 3 K. Kalua Eastern Suburbs 4 4 R. Hamamatsu Hamilton Wanderers 4 5 S. Karunaratne Wellington Phoenix II 4 6 A. Cassidy Wellington Phoenix II 3 7 J. Clout Hamilton Wanderers 3 8 T. Marsh Hamilton Wanderers 3 9 S. Midgley Miramar 3 10 C. Emerson Napier City Rovers 3 11 E. Wilkinson Wellington Olympic 2 12 A. Thomas Eastern Suburbs 2 13 M. Brown Hamilton Wanderers 2
14 N. Billingsley Eastern Suburbs 2 15 L. Partridge Wellington Phoenix II 2 16 W. Gatkek Western Springs 2 17 T. Loke Wellington Phoenix II 2 18 J. Mechell Eastern Suburbs 2 19 L. van den Hoven Birkenhead United 2 20 H. Thomas Wellington Phoenix II 2